Warning: include(ie6warning.php): failed to open stream: No such file or directory in /tzg/templates/as002035free/index.php on line 53

Warning: include(ie6warning.php): failed to open stream: No such file or directory in /tzg/templates/as002035free/index.php on line 53

Warning: include(): Failed opening 'ie6warning.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /tzg/templates/as002035free/index.php on line 53

Zapraszamy do skorzystania z naszej nowej usługi :

Zakładanie Monitoringu

Zapoznaj się z ofertą: 

Oświetlenie ledowe z własnym zasilaniem

Dzienniczek malucha

 

Nowość w naszej ofercie

Dołącz do nas na :

Powiększ:

Jesteśmy na terenie Ziemi Wieluńskiej pierwszym niepaństwowym dostawcą usług telekomunikacyjnych. Firma powstała w 1994 roku i za pośrednictwem społecznych komitetów budowy sieci, złamaliśmy dotychczasowy monopol ówczesnego operatora - TP S.A. Spowodowane to było ociężałością i brakiem zainteresowania państwowej firmy terenami nieintratnymi, do których należały wiejskie gminy powiatu wieluńskiego i pajęczańskiego.

Rozpoczęte działania polegały na budowie nowoczesnej sieci opartej na łączach światłowodowych i cyfrowych centralach telefonicznych DGT. Ruch ten spowodował możliwość podłączenia mieszkańców gmin Ziemi Wieluńskiej z całym światem, z całą gamą usług niedostępną wtedy dla analogowych central narodowego dostawcy.

TZG w Wieluniu S.A. w celu podniesienia jakości usług ciągle ulepszała i rozbudowywała swoją sieć. Początek XXI wieku to niewątpliwie rozwój światowej sieci internetu, do którego nasza firma przystąpiła z pełną odwagą. Rozpoczęliśmy jako pierwsi dostęp do sieci internet na bazie łączy komutowanych poprzez uruchomienie własnego numeru dostępowego dla linii analogowych, a także na liniach ISDN, co dawało jak na tamte czasy zawrotną prędkość.(Jako pierwsi w okolicy- 128kb/s nielimitowanego czasem ani ilością przesyłanych danych, dostępu do sieci).

Czasy się zmieniały a naszym następnym krokiem było rozpoczęcie budowy stałych łączy opartych o technologię ADSL dla klientów posiadających linie TZG oraz dostęp bezprzewodowy dla nieposiadających łączy kablowych.

Obecnie możemy dostarczyć do każdego klienta nielimitowanego dostępu do internetu, który posiada linię TZG łącze nawet do 25Mb/s i 12 Mb/s dla łączy bezprzewodowych. Zmiany na lepsze wiązały się również z rozbudową i modernizacją sprzętu serwerowego oraz wybudowaniem nowego w pełni elastycznego łącza do nowego dostawcy internetu.

Ciągle rozszerzamy naszą sieć i zwiększamy przepustowość łączy.

TZG pamięta również o tym, że internet to nie tylko szybki dostęp do treści z całego świata, ale również niebezpieczeństwa z tym związane.

Dlatego też, od 2013 roku nawiązaliśmy współpracę z Kaspersky Lab celem podniesienia własnej wiedzy w zakresie kompleksowego zabezpieczenia przed niebezpieczeństwami płynącymi z sieci, jak też w celu dostarczenia naszym klientom sprawdzonego na rynku narzędzia.

Jest to zaledwie pierwszy krok mający na celu to, żeby Telekomunikacja Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej S.A. kojarzyła się nie tylko z szybkim, ale też z bezpiecznym internetem.

 

Dla stałych klientów jesteśmy zawsze dostępni. Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Dzielimy się tym co mamy najlepsze, a zadowolenie naszych klientów jest tak samo cenne jak i i ich uwagi.

 

                   Waldemar Mirowski                     

                                Prezes Zarządu